Jak zrobić zrzut ekranu z części ekranu

Jeśli chcesz zapisać zrzut ekranu z określonej części ekranu, to warto wiedzieć, jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac. Aby to zrobić, powinieneś nacisnąć Shift-Command-4 na klawiaturze, jednocześnie naciskając Spację. Twój kursor zmieni się wtedy w kamerę i możesz przeciągnąć go po ekranie, aby uchwycić żądany obszar. Następnie możesz wkleić zrzut ekranu do innej aplikacji.

Pierwszym krokiem jest otwarcie okna Capture na komputerze. Kliknij przycisk Capture na dowolnej karcie, a następnie wybierz fragment ekranu, który chcesz przechwycić. W większości przypadków Control-Shift-C będzie twoim globalnym klawiszem skrótu przechwytywania, ale możesz go dostosować do swoich potrzeb. Możesz również wybrać część ekranu, którą chcesz przechwycić, klikając obraz lub przeciągając go za pomocą myszy.

Inną opcją jest użycie narzędzia Snipping Tool. Narzędzie Snipping Tool otworzy się na ekranie, umożliwiając wykonanie zrzutu ekranu. Za pomocą tego narzędzia można również edytować i zapisać zrzut ekranu. Użytkownicy systemu Windows 10 mogą również korzystać z narzędzia Snipping Tool. Jedyną wadą tego narzędzia jest to, że wymaga ono zapamiętania skrótu klawiaturowego. Ponadto zapisuje obrazy tylko w określonych formatach. Aby wykonać zrzut ekranu z określonego fragmentu ekranu, użyj narzędzia, które połączy zalety innych narzędzi i uniknie ich wad.

Zrzut ekranu to dobry sposób na zapisanie ważnych informacji do późniejszego wykorzystania. Screencasty to popularny sposób udostępniania zrzutów ekranu znajomym i współpracownikom. Oprócz udostępniania zrzutów ekranu na platformach mediów społecznościowych, te zrzuty ekranu są również przydatne w demonstrowaniu aspektu ekranu, który chcesz nagrać. Możesz udostępnić te zrzuty ekranu online lub użyć ich w prezentacjach lub w sieci, aby zademonstrować konkretną funkcję.

Po znalezieniu narzędzia Snipping Tool uruchom je i wybierz żądany tryb przechwytywania ekranu. Aby przechwycić okno lub część ekranu, możesz narysować prostokąt lub okno o dowolnym kształcie. W tym trybie możesz zaznaczyć tekst, podświetlić określony obszar lub po prostu kliknąć na ekranie i przeciągnąć mysz nad oknem. Następnie możesz wybrać, aby zapisać zrzut ekranu w formacie obrazu.

Urządzenia z systemem Android nie są jednolite, więc polecenia zrzutu ekranu będą się różnić od jednego telefonu do drugiego. Jednak w wielu urządzeniach można wykonać zrzut ekranu, przytrzymując przyciski Power i Volume Down. Niektóre telefony mają przycisk zrzutu ekranu wbudowany w wysuwany cień, a inne są aktywowane głosowo. Jeśli nie masz pewności co do funkcjonalności swojego smartfona, możesz również zapoznać się z witryną producenta, aby uzyskać więcej informacji.

Najprostszym sposobem wykonania zrzutu części ekranu za pomocą komputera Mac jest naciśnięcie klawisza Print Screen na klawiaturze. Spowoduje to wykonanie zrzutu ekranu całego pulpitu. Następnie możesz skopiować zrzut ekranu do schowka i wkleić go w treści wiadomości e-mail. Możesz również użyć klawiszy skrótu na klawiaturze, aby wykonać zrzut ekranu określonego okna lub obszaru.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top