Jak zrobić znaczek euro na klawiaturze

Jeśli chcesz napisać symbol euro na klawiaturze, ale nie możesz znaleźć czcionki, która zawiera symbol EUR, możesz użyć obejścia. Można pobrać i zainstalować oprogramowanie, które dodaje do klawiatury sekwencje klawiszy mnemonicznych. Można również zakupić oprogramowanie przeznaczone do wpisywania symboli takich jak „euro” na klawiaturze angielskiej. Oto kilka sposobów na wpisanie symbolu euro na klawiaturze:

Znak pocztowy EUROPA (wcześniej znany jako CEPT do 1992 roku) to wspólna emisja znaczków produkowanych corocznie przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. Po raz pierwszy został wydany 15 września 1956 roku, kiedy to sześciu członków założycieli Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali (EWWiS) wydało znaczki o podobnym wzorze, przedstawiające rusztowanie budowlane i wieżę z liter „EUROPA”. Od tego czasu znaczek EUROPA stał się jednym z najczęściej obiegowych znaczków na świecie.

Istnieją skróty klawiaturowe do wstawiania symbolu euro w programie Word. Korzystając z kodu Alt i specjalnego układu znaków, można wpisać symbol w dowolnym polu tekstowym, wiadomości lub dokumencie. Możesz również wkleić symbol w systemie Windows, używając skrótu klawiaturowego. W ten sposób już nigdy nie przeoczysz żadnej litery ani symbolu! Jeśli nie czujesz się komfortowo, używając skrótów klawiaturowych, spróbuj wpisać symbol euro, korzystając z wbudowanych symboli walut.

Jeśli nie możesz znaleźć znaku EUR na klawiaturze, możesz poszukać go w Internecie. Możesz nawet znaleźć znak PS na innym dokumencie lub stronie internetowej. Jeśli nie możesz go znaleźć w sieci, możesz go podświetlić myszką i skopiować symbol. Wklejenie go w oknie tekstowym jest również możliwe. Twój edytor tekstu może mieć dedykowane do tego celu narzędzie do tworzenia symboli.

W systemie Mac OS możesz wpisać symbol euro za pomocą klawisza options i Shift+Option. Jeśli korzystasz z komputera z systemem Windows, możesz również skorzystać z Mapy znaków. Znajduje się ona w menu Preferencje systemowe, które na starszych wersjach znajduje się w zakładce Język & Tekst. Aby dodać nowy skrót klawiaturowy, wystarczy skopiować i wkleić symbol z internetu lub innego źródła.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top