Jak zrobić screencast z komputera

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z diyforum.pl

Jeśli chcesz nagrać screencast, musisz odpowiednio skonfigurować dźwięk. Mikrofon może pomóc w jakości dźwięku, ale mikrofony wewnętrzne mogą zbierać obce dźwięki. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalny dźwięk, rozważ zakup zewnętrznego mikrofonu. Na rynku jest wiele mikrofonów USB za rozsądną cenę. Nie musisz jednak wydawać dużo pieniędzy, aby zacząć robić screencasty.

Dla niektórych osób łatwiejsze może być po prostu mówienie na głos bez skryptu. To działa dobrze, jeśli jesteś zaznajomiony z treścią, którą opisujesz. Dla większości osób dobrym pomysłem jest jednak wcześniejsze napisanie skryptu. Pomaga to uporządkować myśli i utrzymać screencast na właściwym torze. Twoja narracja powinna również brzmieć naturalnie. Po wykonaniu podstawowych kroków tworzenia screencastu, możesz rozpocząć nagrywanie.

Kolejnym krokiem jest dodanie źródła do filmu. Program OBS zawiera wstępnie ustawioną scenę, ale jeśli chcesz uchwycić cały ekran, musisz dodać swoje źródło. Kliknij prawym przyciskiem myszy pole Źródła i wybierz Add > Display Capture. Aby nagrać cały wyświetlacz, wybierz cały ekran lub wybierz tylko jeden monitor. Jeśli masz więcej niż jeden wyświetlacz, możesz przełączyć pole „Capture Cursor”, aby przechwycić każdy wyświetlacz osobno.

Przed nagraniem swojego screencastu, będziesz musiał stworzyć skrypt. Może to być wszystko, od prostego skryptu napisanego na papierze do pełnego skryptu. Wybór zależy od tego, ile masz czasu i jak profesjonalnie chcesz brzmieć. Pamiętaj, aby używać wyraźnego głosu i sprawić, aby ruchy myszy były płynne. Skrypt może również pomóc w prawidłowym uchwyceniu dźwięku. Oprócz skryptu, możesz dodać inne media do screencast.

Gdy już masz swoje nagranie w pożądanym formacie, będziesz musiał edytować wideo, aby uzyskać audio i wideo, aby dopasować. Niektóre programy pozwolą Ci nawet na jednoczesne nagrywanie dźwięku. W ten sposób możesz dodać napisy i dźwięk do screencastu później. Przygotowując screencast, upewnij się, że twój komputer jest w trybie samolotowym lub „Nie przeszkadzać” przed rozpoczęciem go. Następnie, jesteś gotowy, aby rozpocząć nagrywanie!

Po pierwsze, będziesz potrzebował narzędzia do nagrywania ekranu. Istnieje kilka dostępnych opcji, ale można znaleźć darmowe oprogramowanie, które produkuje przyzwoitą jakość filmów. Wypróbuj kilka programów, zanim wybierzesz ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również nagrywać za pomocą wbudowanego mikrofonu komputera. Jeśli jednak chciałbyś poprawić jakość dźwięku, dobrym pomysłem jest zakup mikrofonu USB.

Możesz również użyć aplikacji, która pozwala na nagrywanie ekranu. Nazywa się ona Wondershare Filmora i jest wyposażona w wiele funkcji nagrywania ekranu, a także możliwości edycji wideo. Po zainstalowaniu Wondershare Filmora na komputerze, kliknij dwukrotnie ikonę po lewej stronie. Kliknij przycisk trybu Full Feature, a następnie wybierz opcję Record PC Screen. Po wykonaniu tej czynności pojawi się okno, w którym można wybrać ustawienia i rozpocząć nagrywanie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top