Jak zrobić betonową ścianę

Przed rozpoczęciem budowy betonowej ściany należy zmierzyć długość i szerokość przestrzeni, którą planujemy pokryć. Upewnij się, że pomiary są oddalone od siebie o co najmniej osiem stóp. Po zmierzeniu przestrzeni, połóż formę z dwóch na cztery. Użyj gwoździ, aby zabezpieczyć formy do betonowej stopy. Gdy forma jest na miejscu, dołączyć go do ściany za pomocą metalowego paska. Po przybiciu formy do ściany, można rozpocząć wylewanie betonu i układanie footing.

Następnie, przygotować ścianę do pierwszego kursu, układając bloki żużlowe. Pozwoli to określić, ile bloków będzie potrzebne do wielkości ściany. Upewnij się, że bloki mają przerwy między nimi, aby symulować trzy ósme cala zaprawy połączenia. Jeśli nie chcesz tworzyć spoin zaprawy w ścianie, możesz użyć podkładek dystansowych pomiędzy blokami. Te jednak osłabią ścianę.

Aby zbudować betonową ścianę, zacznij od zmierzenia obszaru, który planujesz pokryć. Określ wysokość i szerokość ściany. Jeśli chcesz zbudować ścianę tak wysoko, jak to możliwe, wyciąć kawałek 3/4-calowej sklejki na sekcje czterech stóp. Następnie przybij do sklejki 2-by-cztery w pożądanych odstępach. Kawałki będą wyglądać jak drabina na sklejce. Gdy jesteś zadowolony z wysokości swojej ściany, jesteś gotowy do budowy ściany oporowej.

Gdy masz stosunek mieszanki betonowej, jesteś gotowy, aby rozpocząć wylewanie ściany. Użyj wałka do malowania z okrągłym końcem, aby dodać koła. Następnie użyj szpachli lub prostej krawędzi kielni, aby zastosować paski do betonu. Musisz zastosować wystarczająco dużo cementu, aby pokryć ścianę, ale nie tak cienkie, że można zobaczyć ścianę przez nich. Upewnij się, że beton jest całkowicie suchy przed usunięciem taśmy.

Kolejny krok w tym, jak zrobić betonową ścianę obejmuje instalację i mocowanie szalunków. Istnieje wiele rodzajów szalunków, w tym drewniane koryto. Podczas gdy niektóre rodzaje szalunków można łatwo usunąć i przenieść wokół, inne będą wymagały młotka i dłuta, aby złożyć razem fundament. Podczas tego kroku trzeba będzie dokładnie przestrzegać instrukcji, aby zapobiec powstawaniu drzazg w ścianie.

Po zakończeniu budowy bazy, nadszedł czas na ułożenie drugiego kursu bloków. Po zainstalowaniu pierwszej warstwy bloków, powinieneś umieścić linię murarza, aby upewnić się, że bloki są równe i proste. Ułóż drugą warstwę bloków, upewniając się, że są one tej samej wielkości co pierwsza. Pamiętaj, aby pokryć wszystkie swoje bloki z co najmniej cala zaprawy, tak, że woda może spływać lepiej.

Dla zewnętrznej części ściany, można użyć rozszerzonego arkusza aluminiowego lathe. Jeśli masz otwory w swoim fundamencie, możesz wkręcić arkusz bezpośrednio do nich. Będzie łatwiej pracować z tego typu ściany niż bloki żużlowe, które są bardzo trudne do projektowania i budowania. Wreszcie, wylane ściany betonowe są mniej podatne na wycieki. I w przeciwieństwie do ścian fundamentowych z pustaków żużlowych, ściany z betonu lanego są mniej kosztowne w utrzymaniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top