Jak zrobić pasujący warkocz

Prosta fryzura z przedziałkiem na środku głowy może wyglądać bardzo elegancko z dopasowanym holenderskim warkoczem. Ta fryzura jest prosta i wymaga minimum wysiłku, aby ją wykonać. Jeżeli chcesz nosić warkocz jako opaskę, możesz użyć klipsa, aby utrzymać włosy prosto podczas splatania. Lakier do włosów o średnim stopniu utrwalenia pomoże utrzymać warkocz na miejscu. Gdy już stworzysz pasujący warkocz, możesz dodać do niego dowolne dodatki.

Najpierw zbierz małe pasmo włosów z prawej strony linii włosów. Palcem wyciągnij małe pasmo włosów i przełóż je do warkocza po lewej stronie. Następnie skrzyżuj je na środku. Powtarzaj tę czynność, aż pokryjesz cały warkocz. Możesz go następnie związać małą gumką do włosów. Jeżeli chcesz dodać warkoczowi objętości, możesz dodać puder do stylizacji na jego górną część.

Możesz użyć płaskiej lub owalnej szczotki do rozdzielania włosów. Użycie szczotki do rozczesywania pomoże zapobiec puszeniu się warkocza. Podziel włosy na trzy sekcje i zacznij zaplatać. Następnie skrzyżuj skrajne sekcje nad środkową. Trzymając te sekcje palcami, łatwiej jest kontrolować kierunek. Po zapleceniu dwóch lub trzech sekcji, możesz zacząć zaplatać trzecią.

Gdy skończysz robić warkocz, możesz owinąć wokół niego drugą rękę. Tą samą ręką przytrzymaj drugi koniec opaski do włosów. Następnie owiń pozostałe pasmo włosów wokół gumki i schowaj je pod drugą stroną. Powtarzaj tę czynność, aż warkocz będzie bezpieczny. Nie zapomnij o związaniu go spinką! Po wszystkim, będziesz zadowolona, że poświęciłaś czas na naukę robienia warkocza!

Aby zapleść włosy, dodaj pasma do każdej sekcji i skrzyżuj je po przeciwnej stronie. Umieść warkocz pomiędzy bocznym przedziałkiem a uchem. Trzymaj warkocz tak ciasno, jak to tylko możliwe, zachowując jednocześnie gładki wygląd. Aby warkocz był jak najbardziej schludny, należy skrzyżować zewnętrzne partie włosów pod środkowymi, tworząc warkocz holenderski lub odwrócony francuski. Mała gumka zabezpieczy ogon warkocza podczas pracy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top