Jak zrobić żabę z papieru krok po kroku

Aby zrobić żabę z papieru, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku. Możesz również obejrzeć film instruktażowy, który znajduje się poniżej. Najpierw złóż prostokątny kawałek papieru na pół, białą stroną do góry. Upewnij się, że krawędzie są mocno zagniecione. Teraz dodaj oczy i googly grin. Gdy żaba jest już kompletna, rozłóż ją, dodając oczy googly i X-crease na ukośnych fałdach.

Następnie umieść swoją żabę na wierzchu złożonej kartki papieru. Upewnij się, że tylne nogi są skierowane w Twoją stronę. Teraz złóż dolną część papieru i ustaw w linii czerwone i niebieskie plamki. Naciśnij tylną część żaby, a powinna ona skoczyć! Kiedy już to zrobisz, Twoja żaba jest gotowa do zabawy! Teraz czas na przyklejenie googlowatych oczu i języka.

Aby złożyć swoją żabę, zacznij od wyłożenia lewego i prawego boku trójkąta. W ten sposób powstaną przednie i tylne nogi. Teraz złóż dolną część papieru do góry. Zagnieć ją w trakcie, tak aby część trójkąta stała się ciałem żaby. Prawa strona i lewa klapa utworzą nogi. Powtórz ten proces dla drugiej strony.

Po zakończeniu konstruowania żaby, złóż podstawę w kształt rombu lub trójkąta. Alternatywnie możesz zamienić żabę w króliczka. Aby zrobić konkurs skoków papierowej żaby, możesz skonstruować długi arkusz papieru, umieścić kubek i obserwować, jak skacze z jednego końca na drugi. Jest to zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Po wykonaniu podstawy, złóż górną część żaby na pół. Następnie złóż lewą połowę trójkąta w prawą. Powtórz czynność z prawą stroną trójkąta. Po skończeniu żaba powinna ładnie wyglądać i skakać. Jeśli chcesz, możesz dodać kilka googly eyes przy głowie i stopach, aby uzupełnić wygląd.

Dla młodszych dzieci, spróbuj gry liczbowej z wykorzystaniem żab. Mogą spróbować policzyć, ile razy się obróciły. Możesz też zrobić zawody, licząc ile razy żaby skaczą i jak daleko mogą się posunąć! Prosta zabawa w liczenie żabek z małą grą jest idealna dla maluchów. A jeśli jesteś rodzicem, który chce rzucić wyzwanie dzieciom, możesz użyć linijki, aby zmierzyć, jak daleko każda żabka może skoczyć!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top