Jak zrobić linię kredką

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z budowawitkowski.pl

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak stworzyć linię kredką, to trafiłeś we właściwe miejsce. Istnieje wiele technik, których możesz użyć, aby stworzyć piękną linię ołówka. Kredki są idealnym wyborem do tego zadania ze względu na ich woskowy skład. Dają one również profesjonalnie wyglądający wygląd. Dowiedz się, jak wykorzystać je na swoją korzyść! Czytaj dalej, aby poznać kilka najbardziej skutecznych metod. Możesz nawet spróbować stworzyć jedną z własnych!

Aby zrobić idealną linię ołówka, zacznij od czarnego markera. Możesz użyć stałego czarnego długopisu lub czarnego markera. Ważne jest, abyś zrobił znak gruby i szeroki, abyś mógł łatwo wydrapać linie. Po stworzeniu konturu, pokoloruj go używając kredek. Jasne kolory są zalecane do tego projektu. Możesz nawet napisać swoje imię lub jakąś inną wiadomość na papierze, zanim go narysujesz!

Kolorowe ołówki i kredki mają bardzo podobne właściwości, ale kredki powinny być traktowane inaczej. Kredki mają większą zawartość wosku, więc nie można ich traktować tak samo. Nigdy też nie należy przykładać kredek do papieru, który nie będzie ich pewnie trzymał. Ostra kredka jest niezbędna, aby zapewnić równomierne nakładanie. Wreszcie, należy nakładać kredki z rozmysłem i kontrolą. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalnie wyglądające linie, spróbuj użyć ręcznej temperówki.

Jeśli nie jesteś pewien, jakiego koloru użyć, możesz zeskanować swój papier aparatem o wysokiej rozdzielczości i zapisać obraz. Następnie otwórz go w programie Illustrator. Możesz kliknąć Window > Image Trace, a następnie wybrać żądane ustawienia. Po zakończeniu pracy kliknij przycisk OK. Na twoim rysunku będzie widoczna linia kredki! W końcu nie tylko uczysz się rysować, ale także ćwiczysz swoje umiejętności rysunkowe!

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w przypadku kredek jest to, że utrzymują swój kształt bez pylenia i dobrze przylegają do podniesionych tekstur powierzchni papieru. Pablo Picasso i Gris byli jednymi z pierwszych artystów, którzy użyli kredki do stworzenia kompozycji czystej linii, podczas gdy Seurat osiągnął formę poprzez modulację tonalną. W końcu możesz używać kredek do różnych celów, od wykonania linii do stworzenia pełnego muralu.

Aby rozpocząć rysowanie, musisz wcześniej przygotować powierzchnię rysunkową. Jeśli masz malować na płótnie, będziesz potrzebował kartki papieru o gładkiej powierzchni, aby uniknąć rozmazania i usunięcia koloru. Malowanie kredkami będzie trudniejsze, jeśli rysunek zostanie wykonany przed wyschnięciem papieru. Jeśli pracujesz z farbami olejnymi, zamiast wosku użyj ołówka. Uzyskasz ten sam efekt – i będzie łatwiejszy do oczyszczenia po wszystkim, too.

Jeśli chcesz zmienić język w klasie, rozważ, aby twoi uczniowie używali kredek na różne sposoby. Jednym ze sposobów, aby uczniowie byli bardziej entuzjastycznie nastawieni do sztuki, jest rozdawanie różnych kolorowych ołówków i produktów artystycznych. Są one często niedrogie i łatwo dostępne. Mogą z nich korzystać także ci, których na nie nie stać. I, dostaniesz dużo praktyki ze swoją nową umiejętnością. Możliwości są nieograniczone.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top