Jak zrobić dobry kompost

Przed rozpoczęciem projektu kompostowania powinieneś wiedzieć, jak zrobić dobry kompost i nie musisz wiedzieć jak zostać rolnikiem, aby go zrobić !Kompost jest mieszaniną rozłożonego materiału organicznego i wody. Stosunek materiału zielonego do brązowego wynosi około dwa do jednego. Widelec ogrodowy może pomóc w mieszaniu materiałów kompostowych. Należy przykryć stos, aby zatrzymać ciepło i regularnie go obracać. Po sześciu do ośmiu tygodniach kompost będzie miał włóknistą, kruchą teksturę.

Możesz kupić starter kompostowy, aby uzyskać skokowy start w procesie kompostowania. Starter jest mieszanką mikrobów i tlenu, które pomogą stosowi rozłożyć składniki. Upewnij się, że dodajesz wodę i mieszasz stos co kilka dni, aby utrzymać powietrze i wilgoć w stosie. Jeśli to możliwe, używaj mniejszych składników, aby wspomóc proces kompostowania. Gdy kupka osiągnie odpowiednią konsystencję, możesz użyć gotowego kompostu do zrobienia kolejnej kupki.

Aby stworzyć idealny kompost, upewnij się, że jest on dobrze uwarstwiony. Warstwa fundamentowa powinna być wykonana z większych materiałów roślinnych, takich jak liście, ścinki trawy i resztki kuchenne. Następnie należy dodać drugą warstwę drobniejszych materiałów – około 6 do 10 cali liści, ścinków trawy i odpadów kuchennych. Trzecią warstwę powinna stanowić cienka warstwa gleby, a obornik lub inne substancje organiczne można dodać w celu zwiększenia zawartości azotu.

Kompostowa kupka będzie wyglądać inaczej pod koniec procesu. Ma ciemny kolor i nie ma silnego zapachu. Niektóre kawałki materii organicznej będą nadal widoczne, takie jak słoma, skórki i skorupki jaj. W miarę jak stos kompostowy będzie się dalej rozkładał, kompost będzie bardziej przypominał bogatą, bogatą glebę. Ta bogata gleba będzie bardziej przydatna dla Twoich roślin. Poczujesz się szczęśliwy, że podjąłeś wysiłek!

Jeśli używasz zamkniętego pojemnika na kompost, powinieneś unikać nadmiernego zagęszczania. To sztucznie stymuluje warunki beztlenowe. Kompost powinien być kruchy, ciemny i słodko pachnący. Ważne jest również zapewnienie, że kompost jest zrównoważoną mieszanką suchych i świeżych materiałów. Dodanie zbyt dużej ilości świeżego materiału spowoduje powstanie nieprzyjemnego zapachu i powolny rozkład. Jeśli kompost jest zbyt mokry, możesz chcieć dodać trochę wody.

Na ogół najlepszy stosunek materiałów zielonych i brązowych wynosi 30:1 węgla do azotu. Możesz również wymieszać brązowy materiał ze swoim zielonym materiałem. Aby wymieszać swój kompost, zbierz wszystkie rodzaje brązowych materiałów i przechowuj je w pobliżu pojemnika. Wymieszaj go lekko z wodą, jeśli stanie się zbyt suchy. Zapobiegnie to nadmiernemu nawilżeniu, co jest częstym błędem. Nieprawidłowa wilgotność doprowadzi również do niezrównoważonego kompostu.

Kolejnym krokiem w tworzeniu kompostu jest określenie, jakich składników możesz użyć. Niektóre składniki są niejadalne dla mikrobów, ale mogą się rozkładać i produkować kompost bogaty w składniki odżywcze. Dobrym przykładem są liście gumy, które zwykle występują w regionach ubogich w składniki odżywcze. Dąż do uzyskania zrównoważonego składu i dodaj do kupki odpowiednie składniki odżywcze. Mieszając odpowiednie składniki, można zrobić dobry kompost i uprawiać ogród.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top