Pożyczki internetowe – na czym polegają i kto może się ubiegać?

W dzisiejszych czasach, aby wziąć pożyczkę, nie musimy udawać się do siedziby banku i stać w długiej kolejce, by otrzymać pieniądze. Szczególnie od wybuchu epidemii koronawirusa jeszcze bardziej popularne niż wcześniej stały się pożyczki internetowe. To szybki i bezpieczny sposób na uzyskanie pożyczki przy pomocy smartfona lub komputera bez wychodzenia z domu. Na czym polegają pożyczki internetowe i kto może je dostać? 

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę online?

Na początku należy złożyć wniosek na stronie firmy świadczącej usługi finansowe. Najpierw uzupełniamy kwotę, którą chcemy pożyczyć i wybieramy, w jakim okresie chcemy spłacić pożyczkę. To odpowiedni moment, by zastanowić się, jakie są nasze możliwości finansowe i jaka kwota raty będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Później logujemy się na stronie firmy, ustalamy hasło i dane do logowania. Następnie uzupełniamy niezbędne dane z dowodu osobistego, a także o naszych miesięcznych dochodach. To bardzo istotne, by wypełnić prawidłowo te pola, ponieważ w głównej mierze od tego zależy, czy pożyczka zostanie nam udzielona. 

Na końcu następuje proces weryfikacji. W większości firm pożyczkowych odbywa się to za pomocą wysłania kwoty 1 zł w celu potwierdzenia danych, które wcześniej podaliśmy we wniosku. Kwota jest później zwracana na nasze konto. 

Pożyczki internetowe charakteryzują się bardzo szybkim procesem weryfikacji. Gdy zostanie sprawdzona nasza zdolność kredytowa w BIK i dane podane we wniosku będą zgadzać się z danymi w naszym banku, pożyczka może zostać wypłacona nawet w 15 min. Umożliwia to na przykład https://netcredit.pl/pozyczka-przez-internet-na-konto/

Kto może ubiegać się o pożyczkę internetową?

Pożyczki internetowe mają bardzo prosty proces. Gdy wniosek internetowy wypełniony jest prawidłowo i proces weryfikacji przeszedł pomyślnie, jest duża szansa, że już wkrótce dostaniemy kwotę, o którą się ubiegamy na nasze konto. Należy jednak spełnić kilka wymogów. Najczęściej są to:

  • obywatelstwo polskie
  • ukończone 20 lat
  • wiek do 70 lat
  • posiadanie konta w polskim banku
  • pozytywna historia kredytowa
  • posiadanie własnego adresu e-mail
  • posiadanie telefonu i aktywnego numeru telefonu
  • regularne miesięczne przychody

Pożyczka online to bardzo dobry i szybki sposób na uzyskanie niezbędnych nam pieniędzy, niezależnie od sytuacji, w której się znajdujemy. Może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które nagle potrzebują zastrzyku gotówki, ale nie dysponują dużą ilością czasu lub po prostu w danym momencie nie mogą udać się osobiście do banku, by uzyskać pożyczkę. 

Należy jednak mieć na uwadze to, aby wypełnić wniosek zgodnie z prawdą, ponieważ może on zostać odrzucony na etapie procesu weryfikacji. Mimo tego, że ubieganie się o pożyczkę jest w dzisiejszych czasach bardzo proste i przyjazne dla użytkownika, miejmy na uwadze wymogi, które trzeba spełnić. Warto wcześniej się z nimi zapoznać, by oszczędzić nas czas i uniknąć ewentualnego rozczarowania. Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top