Medale odlewane dla miast i instytucji publicznych

medale odlewane od firmy MCC Medale zrealizowane na zamówienie

Instytucje publiczne oraz miejskie pełnią bardzo ważną rolę w życiu całego społeczeństwa. Ich zadaniem jest przede wszystkim realizacja niedochodowych inwestycji, promowanie pewnych postaw, dbanie o tradycję i polską kulturę. Są one uprawnione do przyznawania różnego typu odznaczeń osobom, które swoimi osiągnięciami czy zachowaniami przyczyniają się do zwiększania świadomości społecznej i wiedzy. Upominkami dla nich najczęściej są medale odlewane – nagroda, która zajmuje szczególne miejsce w sercach obdarowanych.

Kto może zostać uhonorowany przez instytucję publiczną bądź miasto?

Każda instytucja publiczna zostaje powołana w jakimś konkretnym celu. Zazwyczaj są to cele społeczne, niedochodowe, które nie mogą być realizowane przez instytucje prywatne. W ośrodkach publicznych zatrudnionych jest wielu pracowników, jednak często kluczową rolę pełnią również osoby współpracujące, które przyczyniają się do zrealizowania konkretnych, zamierzonych celów. To właśnie one mogą zostać uhonorowane medalami przez władze miasta bądź instytucji. Najczęściej są to:

  • sportowcy ze szczególnymi osiągnięciami,
  • pracownicy naukowi,
  • wolontariusze,
  • darczyńcy,
  • osoby związane ze światem sztuki i literatury.

Nagrody mogą być przyznawane cyklicznie – przykładowo, co roku upominkami obdarowywani są nauczyciele, którzy są najbardziej doceniani przez władze szkoły, rodziców oraz uczniów. Niemniej jednak mogą one być także przyznane zależnie od okoliczności, zasłużonym obywatelom miasta bądź tym, którzy w jakiś sposób przyczynili się do zrealizowania ważnego projektu. Choć instytucje publiczne oraz miejskie wybierają różnego typu nagrody, to właśnie medale odlewane wciąż cieszą się największą popularnością. Wszystko dlatego, że jest to pamiątka unikatowa, na całe życie.

Co charakteryzuje medale odlewane i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Medal odlewany to jedna z najbardziej prestiżowych nagród, jaką można otrzymać. Jest to krążek wykonywany na zamówienie, według indywidualnego projektu, przedstawionego przez klienta. Najczęściej na medalu znajdują się informacje:

  • o instytucji przyznającej nagrodę,
  • imię i nazwisko obdarowanego,
  • data wręczenia medalu,
  • za co medal został wręczony.
medale na zamówienie firma MCC

Medale odlewane charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość wykonania, dzięki czemu stanowią one piękną pamiątkę na długie lata. Kruszec, z jakiego robione są medale, jest odporny na działanie czynnika czasu oraz niekorzystnych czynników zewnętrznych. Krążki przygotowywane są zgodnie z zasadami ponad 400-letniej tradycji polskiej sztuki odlewniczej. Każdy model jest unikatowy, co dodatkowo sprawia, że medale odlewane są dużo lepszą nagrodą, niż powszechnie dostępne słodycze czy kwiaty. Każdy krążek może zostać zapakowany w piękne, eleganckie pudełko, co podnosi jego prestiż. 

Warto pamiętać, że instytucje publiczne oraz miasta uznawane są przez społeczeństwo za godne zaufania, dlatego też muszą stanąć na wysokości zadania, wybierając konkretne nagrody dla osób zasłużonych. Medale odlewane z pewnością nie zawiodą ani władz miejskich, ani obdarowanych.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top