Kupno mieszkania od dewelopera odbiór

Kupno mieszkania od dewelopera odbiór

Odbiór mieszkania od dewelopera w Krakowie to ostatni krok do tego, aby móc w końcu się wprowadzić do swoich wymarzonych czterech kątów. Trzeba jednak bardzo dokładnie wszystko sprawdzić pod kątem technicznym. Ma to na celu wykrycie wad i ewentualnych niezgodności z umową. Jeśli jakieś się pojawią, to należy wpisać je do protokołu odbiorczego. Deweloper będzie zobligowany do usunięcia wykrytych usterek na swój koszt. Kluczowe staje się oczywiście ich znalezienie i uargumentowanie zasadności wpisania do protokołu. Najlepiej zrobić to razem z inżynierem.

Odbiór mieszkania od dewelopera z Pewny Lokal

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera w kilku krokach

Podczas odbioru mieszkania należy sprawdzić, czy jego powierzchnia jest zgodna z zapisami widniejącymi w umowie podpisanej z deweloperem. Drobne niezgodności są czymś normalnym, ale odstępstwa od powierzchni nie mogą być większe niż 3%. Istotne jest, czy mierzony metraż uwzględnia grubość tynków, czy jest liczony bez nich. Kolejną kwestią będzie sprawdzenie pionów i poziomów we wszystkich pomieszczeniach, dotyczy to ścian i podłóg. Zweryfikować należy jakość wykonanych posadzek, do czego świetnie sprawdza się poziomica i piłeczka tenisowa. Podłoga musi utrzymywać poziom. Zmierzyć należy wysokość wylewki, która wpływa na izolację termoizolacyjną, czyli na koszty ogrzewania pomieszczenia. Kolejną kwestią będzie sprawdzenie spadków na tarasie, balkonie, parapetach.

Przy odbiorze mieszkania należy zweryfikować, czy tynki zostały prawidłowo ułożone. Akceptowane są tylko niewielkie nierówności. Za pomocą kątownika lub ekierki można sprawdzić kąty proste ścian. Bardzo ważna jest także sprawna wentylacja. Należy porównać plan mieszkania z rozmieszczeniem pionów wentylacyjnych. Wydajność wentylacji może zostać sprawdzona przy pomocy zapalonej świeczki przy zamkniętych oknach i drzwiach. Bez sprawnej wentylacji trzeba liczyć się z wieloma problemami w niedalekiej przyszłości. Już podwyższony poziom wilgoci jest bardzo niekorzystny, wiąże się z dyskomfortem termicznym, sprzyja powstawaniu chorobotwórczych grzybów i pleśni.

Przyjrzeć trzeba się także dokładnie wszystkim instalacjom, czyli elektrycznym, wodnym, kanalizacyjnym, gazowym. Wymagać należy od dewelopera udostępnienia protokołu pomiaru instalacji. Podczas odbioru technicznego sprawdza się również instalację telewizji kablowej i naziemnej oraz światłowód. Kolejną kwestią jest zweryfikowanie czy drzwi i okna prawidłowo się otwierają i zamykają. Nie mogą być porysowane. Więcej informacje o odbiorze mieszkania dewelopera w Krakowie można przeczytać na stronie znajdującej się pod linkiem https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-krakowPodobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top