Jak wykonać test COVID w domu

Jeśli obawiasz się, że możesz mieć COVID, możesz wykonać test COVID w domu przy użyciu kilku podstawowych materiałów. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby prawidłowo wykonać test i otrzymać wyniki. Postępuj zgodnie z wytycznymi CDC dotyczącymi testu COVID i pamiętaj, aby powiadomić wszystkie bliskie osoby o swoich pozytywnych wynikach. Testy COVID w domu mogą być dobrym wyborem, jeśli masz objawy choroby, ale nie jesteś w stanie odwiedzić lekarza w celu postawienia właściwej diagnozy.

Jeśli nie masz lekarza, który może wykonać testy COVID w laboratorium, możesz skorzystać z testu COVID online. Zestaw można kupić w drogerii lub aptece, ale jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, test może nie być pokryty. Test COVID w domu może być mniej kosztowny niż wycieczka do laboratorium, więc najlepiej sprawdzić swoje pokrycie przed podjęciem decyzji o zamówieniu.

Jedynym minusem domowych testów COVID jest fakt, że zawierają one substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe, jeśli zostaną połknięte. Płynne roztwory w zestawach testów diagnostycznych COVID-19 zawierają azydek sodu, który działa jako środek konserwujący. Chociaż płynny roztwór nie jest szkodliwy, może być drażniący i toksyczny, jeśli wejdzie w kontakt ze skórą lub oczami. Nigdy nie należy połykać płynnego roztworu. Niebezpieczne jest również połknięcie, jeśli wejdzie w kontakt z oczami lub nosem.

Jeśli używasz zestawów do samokontroli COVID-19, ważne jest, aby przestrzegać instrukcji i używać zestawu zgodnie z zaleceniami. Należy dokładnie przeczytać instrukcje i stosować się do nich jak najdokładniej. Zawsze należy dokładnie umyć ręce przed i po użyciu zestawu, ponieważ test na antygen COVID może powodować podrażnienie skóry. Po zakończeniu należy prawidłowo wyrzucić zużyte części zestawu testowego COVID. Końcówka wacika i probówka powinny być odpowiednio zutylizowane.

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz ma COVID, pozostań w domu w szkole lub miejscach publicznych do czasu potwierdzenia wirusa. Pozostań nawodniony i oddychaj komfortowo. Użyj Tylenol lub Motrin, jeśli czujesz gorączkę. Jeśli jednak Ty lub Twoje dziecko macie wysoką gorączkę, udajcie się na pogotowie, aby sprawdzić, czy nie jesteście zarażeni wirusem COVID. Nowojorska Biblioteka Publiczna bierze udział w programie COVID w domu, jak również.

Zestawy do testowania COVID są dostępne online. Wybierz jeden w oparciu o swoje zapotrzebowanie na wyniki i budżet. Zawsze upewnij się, że używasz zestawu testowego COVID zatwierdzonego przez FDA. Jeśli obawiasz się, że możesz być nosicielem wirusa HIV, odwiedź lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu uzyskania porady medycznej. W przypadku pozytywnego wyniku testu, możesz kwalifikować się do bezpłatnego leczenia HIV u uczestniczącego w programie dostawcy usług medycznych. W międzyczasie możesz spróbować domowego testu COVID, używając jednorazowego wacika do nosa.

Testy COVID wykonywane w domu są na ogół dokładne. Są najbardziej dokładne, gdy są wykonywane trzy do pięciu dni po ekspozycji. Jednak wyniki testów nie są doskonałe. Czasami testy COVID-19 mogą dać fałszywy wynik negatywny. Dzieje się tak, gdy osoby z COVID-19 są narażone na działanie choroby zbyt wcześnie. Możliwe jest również, że próbka została pobrana w niewłaściwym czasie. W przypadku uzyskania wyniku fałszywie ujemnego należy jak najszybciej zwrócić się do lekarza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top