Jak zrobić zdjęcie na komputerze

Fotografowanie szybko staje się częścią naszego codziennego życia. Nie ma lepszego sposobu na zapamiętanie wyjątkowej chwili niż utrwalenie jej na zdjęciu. Podczas gdy profesjonalni fotografowie mogą mieć wysokiej klasy aparaty i telefony komórkowe, amatorzy mogą robić dobrej jakości zdjęcia bezpośrednio na swoim komputerze. W tym artykule, będziemy pokrywać kroki, aby zrobić zdjęcie na komputerze. Więc przygotuj się, aby zacząć klikać daleko.

Zacznij od wybrania obrazu, który chcesz edytować. Kliknij ikonę „Menu” w prawym górnym rogu ekranu. Stamtąd wybierz opcję „Markup”. Na obrazie pojawi się małe pole tekstowe. Możesz je wtedy dowolnie przesuwać i zmieniać jego rozmiar. Możesz również wybrać ikonę czcionki (duże i małe A w kółku). Po wybraniu czcionki wpisz lub wklej tekst, który chcesz dodać.

Następnie skonfiguruj aparat do robienia zrzutów ekranu. Zdjęcia ekranu są wyzwaniem do uchwycenia, ponieważ często mają odblaski, odbicia i rozmycie. Ale możesz zrobić właściwe zdjęcia ekranów komputerowych, wykonując kilka kroków. Do robienia zdjęć ekranów komputerowych można również użyć telefonu komórkowego lub aparatu cyfrowego. Jeśli nie masz jednego z tych urządzeń, możesz łatwo użyć swojego komputera. W ten sposób możesz zrobić zdjęcia wszystkiego, co wygląda jak ekran.

Aby zrobić zdjęcie, włącz aparat na komputerze. Jeśli aparat jest włączony, powinieneś zobaczyć siebie w oknie aplikacji Aparat. Kliknij przycisk „Capture” znajdujący się w dolnej części okna. Twoje zdjęcie zostanie teraz zapisane w aplikacji Zdjęcia Windows. Jeśli masz iPhone’a, twoje zdjęcia automatycznie pojawią się na nim. Możesz również uchwycić film w iPhonie, korzystając z wbudowanej w Maca budki fotograficznej.

Po pobraniu odpowiedniego oprogramowania do organizowania zdjęć możesz zacząć organizować swoje zdjęcia. Następnie możesz uporządkować swoje zdjęcia, oceniając je i oznaczając. Jeśli masz dużo zdjęć, powinieneś użyć zewnętrznego dysku twardego lub przechowywania w chmurze. Pomoże Ci to zorganizować i znaleźć zdjęcia łatwiej i szybciej. Możesz nawet użyć darmowego organizatora zdjęć online. Istnieje wiele dostępnych organizatorów zdjęć, więc śmiało pobierz jeden!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top