Jak zrobić telefon z pudełka kartonowego

Jeśli szukasz zabawnego i darmowego zajęcia dla swoich dzieci, możesz spróbować zrobić telefon z kartonu. Jest to nie tylko dobre rzemiosło dla wielu dzieci, ale może być również używane jako przydatna zabawka awaryjna. Proces tworzenia telefonu z kartonu nauczy twoje dziecko o numerach telefonów i jak prawidłowo go używać. Twoje dziecko nauczy się również używać wyobraźni i rozwijać swoje umiejętności społeczne.

Pierwszym krokiem w tworzeniu telefonu z kartonu jest prześledzenie kształtu telefonu. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, możesz zrobić szablon z kawałka tektury. Wystarczy umieścić kartonowy szablon nad obszarem projektu i prześledzić otwory ołówkiem. Gdy masz już wzór, możesz wyciąć kształt swojego telefonu. Będziesz również potrzebował arkusza papieru większego niż telefon i kilku przyborów artystycznych.

W czasie gdy większość telefonów DIY nie ma łączności z internetem, ten ma prosty ekran LCD i czerwoną na czarnej matrycy diodę LED. Projekt jest open-source, więc każdy może go zrobić z zaledwie 200 dolarów części. Laserowo wycinana obudowa ze sklejki jest pierwszym projektem Mellisa, ale inni stworzyli plastikowe i kartonowe obudowy telefonów zamiast tego. Kluczem do zrobienia telefonu DIY jest dokładne podążanie za wskazówkami.

Aby zrobić lupę do telefonu, będziesz potrzebował szkła powiększającego. Jest to najlepszy sposób na obejrzenie obrazu wyświetlanego na ekranie. Możesz również dodać opcjonalne przedmioty, aby poprawić wyniki. Po prawidłowym zamontowaniu soczewki, obróć telefon do góry nogami, aby wyświetlić obraz. Powstały obraz będzie do góry nogami i od lewej do prawej. Gdy światło dotrze do lupy, obraz zostanie odwrócony.

Aby stworzyć telefon, można skleić lub zakleić taśmą dwa kartonowe pudełka. Następnie nasuń drugie pudełko do góry nogami na pierwsze. Upewnij się, że klapy zachodzą na siebie, gdy są sklejone lub przyklejone. Jeśli masz kilka dodatkowych pudełek, użyj ich jako szablonów do stworzenia telefonu. Możesz użyć szablonu lub kupić kupione w sklepie pudełko. Przyklej klapki u podstawy, a następnie przyklej górne klapki na miejscu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top