Jak zrobić stopę fundamentową

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z dla-majsterkowicza.pl

Stopa fundamentowa jest integralną częścią każdego fundamentu, ponieważ przenosi ciężar konstrukcji na grunt. Materiały do wykonania stóp to zazwyczaj płyty lub pręty zbrojeniowe, które są używane do zapewnienia stabilności i braku osiadania fundamentów. Do wykonania stóp można użyć różnych materiałów, w tym betonu, muru lub cegły. Obejrzyj film instruktażowy, aby zobaczyć, jak powstaje stopa fundamentowa.

Jest wiele rzeczy, które idą do budowy stóp fundamentowych, w tym oceny nośności gleby i zawartości wilgoci. Jeśli fundament jest umieszczony na złej stopie, może się przesunąć i pęknąć z czasem, powodując osiadanie całej konstrukcji. Prawidłowa konstrukcja stóp zapewnia stabilność i wsparcie dla fundamentu. Betonowe stopy są również używane do pokładów, ale kopanie ziemi jest nadal wymagane.

Inna ważna część procesu budowy stóp jest umieszczenie ścian. Należy umieścić stopy pod wszystkimi ścianami nośnymi, w tym ścianami wewnętrznymi. Plany domu może zidentyfikować, które ściany są nośne. Następnie, należy mieć swoich wykonawców umieścić stóp pod tymi ścianami. W przypadku fundamentów zewnętrznych, stopy są również wymagane dla każdej ściany zewnętrznej. Oprócz ścian zewnętrznych, wszystkie ściany wewnętrzne muszą mieć footings.

Dla betonowych stóp, należy umieścić warstwę cementu lub smoły pod podłogą. Jeśli ziemia nie zamarza, należy użyć rękawa wzmocnionego prętami zbrojeniowymi. Rękaw wzmocniony prętami zbrojeniowymi pozwala na odprowadzanie wody z dala od fundamentu. Powstałe w ten sposób stopy są bardzo mocne i odporne na uszkodzenia. Izolacja od gruntu jest ważną częścią budowy.

Stopy powinny być równe na górze i na dole. Pewne wyjątki są jednak robione dla pochyłych stopni. W takich przypadkach można wykonać krok w stopie o jedną jednostkę w pionie na każde dziesięć jednostek w poziomie. Inną opcją jest użycie stóp rozłożonych, które wyglądają jak odwrócone „T”. Powinny one mieć grubość sześciu cali i wystawać dwa cale po obu stronach. Ta metoda jest doskonałym wyborem dla tych, którzy mają ograniczone doświadczenie budowlane i chcą solidnego fundamentu.

Przed wykopaniem stopy, należy oczyścić ziemię z wszelkich szczotek i innych przeszkód. Gdy ziemia jest poziom, można następnie użyć odpowiednich narzędzi do kopania go. Do wykopania ziemi z otworu należy użyć łopaty o okrągłym zakończeniu. Z kolei tradycyjny szpadel ogrodowy posłuży do gleb średnio gliniastych i gęstych. Jeśli nie jesteś pewien konkretnej głębokości potrzebnej, możesz skonsultować się z lokalnym działem budowlanym.

Następnie, upewnij się, że masz pionowe pręty zbrojeniowe rozciągające się do ściany fundamentowej. Pionowy pręt zbrojeniowy powinien mieć zgięcie pod kątem 90 stopni. Inną opcją jest ułożenie poziomego pręta zbrojeniowego na wierzchu pionowego. Metoda ta może być również stosowana do pływającej podkładki betonowej na podstawie kruszonego kamienia. Betonowa stopa o grubości 4″ będzie miała 12-calową stopę, natomiast stopa fundamentowa o wysokości od czterech do sześciu stóp będzie potrzebowała prętów zbrojeniowych, które sięgają 12 cali poniżej linii mrozu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top