Jak zrobić sadzarkę do roślin

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z ciekawostki.com.pl

Proces sadzenia roślin rozpoczyna się od spotkania nasion z glebą. Nasiona pobierają wodę i składniki odżywcze z gleby, a następnie wyłaniają się w poszukiwaniu światła słonecznego. Odpowiedni sprzęt może pomóc w stworzeniu tych idealnych warunków startowych. Wybierz sprzęt w zależności od wielkości działki, budżetu i celów produkcyjnych. Możesz użyć złamanego odłamka doniczki lub styropianowych orzeszków do pakowania dla dodatkowego wsparcia.

Rzecz nasienna powinna być wystarczająco głęboka, aby dotrzeć do gleby. Aby określić właściwą głębokość, zacznij od deski ustawionej równolegle do kierunku jazdy jednostki rzędowej. Następnie przymocuj otwieracze talerzy do deski. Jeśli otwieracze talerzy są zbyt płytkie, wystąpi zbyt duże zagęszczenie ścian bocznych i nierówne wschody. Deska w tym samym kierunku co jednostka rzędowa jest skutecznym przewodnikiem do sprawdzenia właściwej głębokości bruzdy nasiennej.

Starsze sadzarki zazwyczaj zawierają pojemnik na nasiona dla każdego rzędu, a także pojemnik na nawóz dla wielu rzędów. W pojemnikach na nasiona montowane są płytki z zębami o różnej wielkości, w zależności od rodzaju nasion i dawki wysiewu. Ponadto wielkość zębów jest na tyle duża, że jednorazowo zmieści się w nich jedno nasiono. Nowoczesny siewnik najprawdopodobniej będzie wyposażony w centralny system towarowy dla nasion, co jeszcze bardziej ułatwia cały proces.

Współczesny siewnik do kukurydzy jest urządzeniem mechanicznym, które jest dołączane do ciągnika. Automatycznie wycina rowy, upuszcza ziarna kukurydzy do gleby i przykrywa je ziemią. Niektóre sadzarki do kukurydzy wykorzystują napęd hydrauliczny i używają dysku lub bębna do uwalniania nasion do gleby. Sadzarka napędzana hydraulicznie, w przeciwieństwie do tego, działa poprzez zasysanie powietrza przez otwory nasion.

Jeśli planujesz sadzić uprawy, wybór odpowiedniego typu sadzarki jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu. Właściwy rozstaw nasion i ich równomierne wschody są niezbędne do uzyskania jak największej ilości plonów. Nawet małe błędy podczas sadzenia mogą mieć ogromne reperkusje w późniejszym okresie sezonu wegetacyjnego. Właściwe przygotowanie i instalacja sadzarki będzie procentować, gdy nadejdzie czas zbiorów. Istnieje kilka elementów sadzarki, w tym ciężary, ramiona znaczników i inne funkcje.

Metalowe sadzarki oferują elegancki wygląd i trwałość nie do złamania. Chociaż metalowe sadzarki mają tendencję do bycia najdroższymi, są one bardzo trwałe. Jednak one również przewodzą ciepło i zimno, więc należy rozważyć ich izolację, w zależności od klimatu w Twojej okolicy. Możesz wybrać mały lub duży sadzarka w oparciu o wielkość i kształt pojemnika. Jeśli szukasz dużej sadzarki, możesz zdecydować się na stalową sadzarkę.

Dla bardziej wydajnego systemu sadzenia, możesz wybrać maszynę, która może zmieścić się w łóżku twojego ciągnika. Tradycyjna sadzarka będzie sadzić z prędkością 4,5 do 5,5 mph, co jest idealne dla optymalnej wydajności. Nowszy system dostosuje się do prędkości jazdy ciągnika i gęstości wysiewu nasion, a także zasieje różne uprawy. Sadzarka zawieszana John Deere może obsłużyć do 44 akrów na godzinę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top