Jak zrobić palmę dla dziecka

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z uslugi-remont.pl

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić palmę dla dziecka, to trafiłeś we właściwe miejsce. Oto kilka pomocnych wskazówek, które pozwolą Ci zacząć od właściwej strony. Powinieneś wybrać roślinę odpowiednią dla Twojego klimatu i domu. Palmy występują w wielu biomach i są zróżnicowane, niektóre preferują wilgotne, zacienione środowisko, podczas gdy inne wolą gorące, suche środowisko. Bez względu na to, którą palmę wybierzesz, pamiętaj, aby często karmić swoje dziecko i oszczędnie stosować nawóz.

Przed rozpoczęciem należy zmierzyć rozmiar dłoni dziecka. Powinnaś użyć półtora cala tkaniny. Upewnij się, że tkanina ma jasnobrązowy kolor. Upewnij się, że używasz renomowanej marki cukru palmowego, ponieważ niektóre cukierki palmowe są fałszowane białym cukrem. Zanim zaczniesz, upewnij się, że Twoje dziecko nie ma reakcji na cukier palmowy.

Po pierwsze, upewnij się, że Twoje dziecko ma temperaturę w zakresie 100 F. To da Ci pojęcie, jak bardzo musisz zmienić temperaturę. Jeśli chcesz się upewnić, że Twoje dziecko ma odpowiednią temperaturę, możesz użyć termometru. Jeśli twoje dziecko ma gorączkę, możesz zacząć od zapewnienia, że ma wystarczającą ilość płynów i oddaje mocz sześć do ośmiu razy dziennie. Aby utrzymać dziecko w zdrowiu i szczęściu, powinieneś starać się ograniczyć jego ekspozycję na ekstremalne temperatury.

Na koniec musisz zapewnić dobry drenaż dla swojej palmy dziecięcej. Mimo że jest to roślina tropikalna, ta tropikalna palma będzie potrzebowała dobrego drenażu. Twoja palma będzie rosła najlepiej w lekko piaszczystej glebie z dużą ilością drenażu. Staraj się unikać umieszczania jej bryły korzeniowej w wodzie, ponieważ może to doprowadzić do gnicia korzeni. Między kolejnymi podlewaniami gleba powinna być lekko przesuszona. W razie potrzeby umieść pod nią gliniane lub terakotowe naczynie, aby pomóc w podlewaniu.

Możesz również rozmnażać palmę sago. Te drzewa mają odrosty wzdłuż boków i podstawy, które możesz delikatnie odciągnąć. Po oddzieleniu młodych od rośliny macierzystej, możesz je umieścić w doniczce w dobrze przepuszczającej wodę mieszance gleby. Pamiętaj, aby trzymać je bezpiecznie i poza zasięgiem ciekawskich zwierząt domowych, ponieważ rośliny te są toksyczne, jeśli zostaną zjedzone. Jeśli wybierzesz tę metodę, zostaniesz nagrodzony z niesamowitą nową rośliną!

Zabawa dziecka jest najlepszym sposobem na utrzymanie ich zajętych. Dzieci uwielbiają dotykać twarzy i zabawek, a także lubią być zabawiane przez czytanie książek. Jednak w wieku ośmiu miesięcy możesz pozwolić im na samodzielne karmienie i zacząć rozwijać ich małe umiejętności motoryczne. Wtedy mogą chwytać przedmioty za pomocą szczypiec i próbować dostać je do ust. I, będziesz mógł obserwować je, jak rosną.

Przed posadzeniem palmy, upewnij się, że wybierzesz pojemnik, który jest wystarczająco głęboki, aby pomieścić nowe liście. Ponieważ palmy mają płytki system korzeniowy, częste sadzenie w doniczkach zahamuje ich wzrost. Można też trzymać je lekko związane w doniczce, aby spowolnić ich wzrost. Należy jednak uważać na palmy z niedoborem potasu, który prowadzi do brązowych końcówek liści. Aby leczyć niedobór potasu, należy stosować suplementy potasu o kontrolowanym uwalnianiu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top