Jak zrobić obraz dysku z systemem Windows 10

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z samremontujeszmieszkanie.pl

Słyszałeś o narzędziu do tworzenia kopii zapasowych systemu Windows, ale czy wiesz, jak stworzyć obraz dysku systemu Windows 10? Narzędzie to można pobrać bezpośrednio ze strony Microsoftu. Ale jak właściwie z niego korzystać? Przyjrzyjmy się krokom, które należy wykonać, aby utworzyć obraz dysku. Po pobraniu narzędzia wykonaj poniższe kroki, aby utworzyć własny obraz dysku. Następnie możesz go użyć do stworzenia nośnika instalacyjnego dla innego komputera.

Po pierwsze, wybierz partycję do utworzenia obrazu dysku. Wybierz partycje, które są potrzebne do uruchomienia systemu Windows. Nie zapomnij o partycji odzyskiwania. Na szczęście ten proces zachowa również inne partycje. Możesz nawet użyć tej partycji odzyskiwania, jeśli Twój komputer z systemem Windows 10 ulegnie awarii lub uszkodzeniu. Aby utworzyć obraz dysku, pobierz aplikację i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po wykonaniu tych czynności będziesz gotowy do ponownej instalacji systemu Windows.

Kolejnym krokiem jest zapisanie obrazu dysku na zewnętrznym dysku twardym lub w udziale sieciowym. Należy pamiętać, że te pliki są dość duże, ponieważ zawierają kompletną kopię wszystkiego na dysku twardym. Dlatego najlepiej zapisać je na dużym udziale sieciowym lub zewnętrznym dysku twardym i zawsze upewnić się, że logujesz się jako administrator. Następnie uruchom kopię zapasową obrazu systemu, aby uczynić ją bardziej bezpieczną i niezawodną.

Innym przydatnym sposobem na wykonanie obrazu dysku systemu Windows 10 jest skopiowanie plików, które są niezbędne dla systemu. Chociaż zwykłe dane można skopiować za pomocą Eksploratora plików, złożony obraz dysku wymaga narzędzia do obrazowania. Programy te obrazują cały dysk, w tym system operacyjny Windows i ustawienia. Aby zapewnić najlepszą wydajność, należy zainwestować w narzędzie do obrazowania dysku. Może warto wydać kilka dolarów, aby kupić dobre narzędzie do obrazowania dysku.

Jeśli używasz urządzenia USB, możesz użyć WinCDEmu do utworzenia obrazu dysku. Po utworzeniu obrazu można wysunąć płytę, aby zainstalować system operacyjny na dysku twardym. Możesz również przeczytać samouczek dotyczący montowania obrazu, odwiedzając forum WinCDEmu. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, możesz zamieścić pytanie na forum WinCDEmu.

Utworzenie obrazu dysku to świetny sposób na wykonanie kopii zapasowej komputera i wykorzystanie jej do przywrócenia systemu w przypadku, gdy coś się stanie. W przeciwieństwie do tradycyjnych programów do tworzenia kopii zapasowych, obrazy dysków są pełnymi migawkami dysku twardego. Można je przechowywać w dowolnym miejscu, nawet jeśli dysk twardy ulegnie awarii lub system ulegnie uszkodzeniu. Nadal jednak zaleca się regularne tworzenie kopii zapasowych, aby mieć pewność, że informacje są bezpieczne. W tym celu należy zainstalować oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, takie jak DataNumen Backup.

Przed ponowną instalacją systemu Windows utwórz obraz dysku systemu. Następnie użyj tego obrazu do przywrócenia systemu Windows w przypadku jego awarii. Ten proces tworzenia kopii zapasowej może trochę potrwać, w zależności od wielkości obrazu dysku. Po jego zakończeniu można utworzyć dysk naprawy systemu. Będzie on pomocny w przypadku konieczności ponownego zainstalowania systemu Windows. Proces jest prosty i szybki, ale zajmie trochę czasu w zależności od rozmiaru obrazu dysku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top