Jak zrobić lampion z listewek

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z imago-remonty.pl

Do wykonania tego lampionu potrzebna będzie listwa drewniana o wymiarach dwa na pięć cali pocięta na cztery kawałki. Każdy kawałek powinien mieć krawędź o długości pięciu cali, z czego jeden powinien mieć nacięcie o długości 1/2 cala do przewleczenia kawałka drutu. Aby rozpocząć budowę latarni, nałóż klej do drewna na krótsze krawędzie drewnianej listwy i mocno dociśnij ją wokół siedmioipółcalowego kwadratu. Użyj drewnianych zacisków, aby przytrzymać kawałki razem, aż klej całkowicie wyschnie.

Następnie weź nożyce do cięcia pudełek i wytnij pionowe szczeliny w puszce, upewniając się, że użyjesz linijki, aby zapewnić, że szczeliny są równomiernie rozmieszczone. Kiedy skończysz, wygnij dolną część tak, aby tworzyła ściany latarni. Po wykonaniu boków, możesz przystąpić do przymocowania góry i podstawy za pomocą gorącego kleju. Następnie powieś lampion na wieszaku lub na komodzie.

Po wycięciu lampionu, czas na złożenie jego wnętrza. Umieść dwa kawałki tablicy plakatowej, po jednym z każdej strony. Upewnij się, że końce kołków są na równi z górnym końcem pionu. Następnie umieść drugi panel na górze. Upewnij się, że ścięte krawędzie są w jednej linii. Następnie przymocuj element bazowy w poprzek szczeliny między dwoma latarniami. Po zabezpieczeniu elementu bazowego, użyj pistoletu do gwoździ, aby przymocować go do górnej strony latarni.

Innym łatwym do wykonania latarnią jest stara książka. Jest to świetny sposób na recykling starej książki i nadal mieć piękny lampion, który można wykorzystać do dekoracji domu. Możesz również użyć tych latarni, aby dać jako prezenty do swoich przyjaciół i rodziny. Kiedy skończysz, powieś je za pomocą pętli, przędzy lub haka. Łatwo jest powiesić i można zrobić kilka lampionów, aby udekorować dom lub świąteczny obiad.

Zanim zaczniesz montować listwy, będziesz musiał wyciąć pojedynczą drewnianą deskę na cztery równe kawałki. Możesz to zrobić samodzielnie lub możesz mieć sklep z narzędziami do cięcia drewna dla Ciebie. Następnie, trzeba będzie dołączyć dwa kawałki razem za pomocą kątowników. Po zabezpieczeniu możesz je pomalować lub zabejcować, aby Twój lampion wyglądał spektakularnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top