Jak zrobić drzwi do pokoju

Jeśli chcesz rozjaśnić stary pokój bez wydawania dużej ilości pieniędzy na przemeblowanie lub duże projekty budowlane, prosta metamorfoza drzwi jest doskonałym pomysłem. Poza tym, dzięki niej Twój pokój zyska zupełnie nowy wygląd! W przeciwieństwie do pełnego remontu pokoju, samodzielne wykonanie drzwi jest łatwym i niedrogim projektem, który zapewni imponujące rezultaty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak! Poniżej wymieniono niektóre z kroków, które powinieneś podjąć, aby zrobić piękne drzwi.

Zacznij od zmierzenia otworu w swoich drzwiach. Zazwyczaj drzwi są węższe na dole i szersze na górze. Jeśli nie masz drzwi mierzących sześć stóp lub więcej, zmierz szerokość i wysokość otworu. To pozwoli określić, jak wysokie powinny być drzwi. Poza tym upewnij się, że pozostawiasz wystarczająco dużo miejsca między futryną a ościeżnicą. W końcu nie chcesz, aby były zbyt szerokie lub zbyt krótkie.

Po zmierzeniu otworu drzwiowego, wykonaj jego szkic na kawałku sklejki. Zaznacz wymiary za pomocą linijki i prostej krawędzi, a następnie zmierz odpowiednio panel drzwiowy. Kiedy jesteś zadowolony ze swoich pomiarów, wytnij panel ze sklejki i jego panele, używając wyrzynarki. Pamiętaj, aby użyć dobrej jakości kleju do drewna, ponieważ źle wykonane drzwi mogą się szybko wypaczyć i spowodować wiele problemów.

Gdy już wiesz, jak zrobić drzwi, możesz zbudować ich tyle, ile jest otworów drzwiowych w twoim domu. Ogólna konstrukcja drzwi jest podobna do konstrukcji drzwi. Jedyna różnica polega na szczegółach i projektach. Te małe szczegóły mogą wziąć swój projekt drzwi z podmiejskiego do rustykalnego, tradycyjnego do nowoczesnego i subtelnego do odważnego. Możliwości są nieograniczone. Możesz pokryć cały pokój lub tylko jego część, w zależności od stylu, który chcesz.

Sklepy z poprawkami do domu sprzedają wstępnie przycięte drzwi. Jeśli jednak szukasz większych lub mocniejszych drzwi, możesz zrobić własne ze sklejki. Możesz użyć złomu sklejki, aby dodać akcenty lub inne elementy projektu. Upewnij się, że zmierzysz rozmiar pokoju przed rozpoczęciem, ponieważ będzie to świetny przewodnik dla twojego projektu DIY. A jeśli masz trochę doświadczenia w majsterkowaniu, możesz samodzielnie wykonać imponujące drzwi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top