Jak wykonać test na antygen dla COVID

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym robimyremont.pl

Przeciwciała specyficzne dla COVID mogą pomóc w wykryciu wirusa. Przeciwciała te uwalniane są z krwi osoby zakażonej. Istnieje wiele sposobów na wykonanie testu antygenowego na COVID. Jedną z opcji jest wykonanie go samodzielnie w domu. Testy te można kupić bez recepty lub jako testy domowe i dostarczają wyników w ciągu kilku minut. Jeśli miałeś kontakt z osobą, która została zakażona COVID, najlepiej jest uzyskać receptę lekarza na wykonanie testu.

Aby przeprowadzić test, zbierz próbkę od osoby zakażonej. Do zebrania próbki krwi należy użyć sterylnej końcówki do zakraplacza. Alternatywnie, możesz użyć jednorazowej strzykawki. Powinieneś również przestrzegać wytycznych MDH podczas stosowania samobadania. Jeśli jednak martwisz się pozytywnym wynikiem, możesz uzyskać pomoc od CDC.

Testy na obecność antygenu COVID-19 są doskonałą metodą diagnozowania COVID i jego objawów. Wykrywają one obecność specyficznych białek na powierzchni wirusa. Jeśli istnieje aktywne zakażenie, obecność antygenów oznacza, że pacjent doświadcza objawów COVID-19. Jeśli objawy te są ciężkie, dodatni test na obecność antygenów COVID może wystarczyć do postawienia diagnozy. Wyniki tego testu są zwykle dostępne w ciągu 15 minut.

Nie można jednak pominąć ryzyka związanego z fałszywymi testami. Jak popularność szybkich testów nadal rośnie, oszuści zorientowali się sposoby, aby spieniężyć na popularności. Jednym z takich oszustw jest produkcja fałszywych zestawów testowych, które wyglądają jak prawdziwe, ale nie działają. Innym przykładem jest ściąganie na smartfona fałszywego świadectwa szczepienia. Przestępcy zawsze byli gotowi skapitalizować zdesperowany stan społeczeństwa.

Co więcej, testy na antygen COVID-19 mogą być podawane osobom z objawami lub osobom bez objawów, które miały kontakt z osobą zakażoną. Należy jednak pamiętać, że fałszywie ujemny test może wystąpić, jeśli u osoby zakażonej COVID-19 próbka zostanie pobrana zbyt wcześnie. Ponadto należy zauważyć, że testy antygenowe COVID są mniej kosztowne niż PCR.

Dodatni test antygenowy na COVID jest uważany za prawdopodobny w sytuacji zdrowia publicznego. Wyniki są uważane za domniemany dowód zakażenia. W związku z tym, każde laboratorium lub nielaboratorium, które wykonuje test antygenowy na COVID musi zgłosić wynik. Kiedy wyniki są pozytywne, test jest uważany za potwierdzenie obecności choroby. Jeśli jest pozytywny, wynik pojawi się na kolorowym urządzeniu wskazującym.

Testy antygenowe na COVID są dostępne jako zestawy domowe. Jednak szybkie testy domowe mogą nie być wystarczająco czułe, aby wykryć bardzo małe ilości wirusa. Dlatego należy wykonać test COVID w ciągu pięciu dni od kontaktu z osobą zakażoną wirusem COVID-19. Zawsze postępuj dokładnie według instrukcji na zestawie testowym. Jeśli wynik testu jest negatywny, rozsądnie jest odizolować się do czasu otrzymania wyników testu laboratoryjnego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top