Jak zrobić miksturę osłabienia w Minecraft

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale ciekawostki.net

Mikstury Słabości są przydatne do zaludniania wiosek oraz do zmniejszania obrażeń w walkach wręcz. Mogą one nawet zmienić mieszkańców zombie w zwykłych. Pomimo przydatności tych mikstur, wielu graczy nie wie, jak je stworzyć. W tym artykule przedstawimy wam kilka wskazówek i porad dotyczących ich tworzenia. Zanim jednak zaczniemy, przyjrzyjmy się, czego potrzebują.

Pierwszym składnikiem jest Blaze Powder. Blaze Powder jest dostępny w skrzyniach. Blaze Powder to podstawowy przedmiot do warzenia. Po umieszczeniu go w podstawce do warzenia, powstanie Potion of Weakness. Drugi składnik, Fermented Spider Eye, jest dodawany jako ostatni. Pozostałe składniki zostaną połączone z Kolbą. Ostateczna mikstura będzie trwała przez minutę. Czas trwania można przedłużyć za pomocą Redstone Dust.

Aby stworzyć Splash Potion of Weakness, potrzebujesz dwóch składników: Fermented Spider Eye oraz Blaze Powder. Po połączeniu tych dwóch, możesz umieścić Fermented Spider Eye w górnym slocie. W 1:30 będziesz miał miksturę osłabienia. Możesz również użyć Flask, aby zmniejszyć efekt ataku na mobach. Stworzenie mikstury osłabienia w Minecraft jest bardzo proste, więc bierz się za warzenie i ciesz się!

Inną popularną miksturą osłabienia jest Sfermentowany Pająk. Można ją wytworzyć w menu kreatywnym i jest dostępna obok mikstur rozkładu i siły. Składniki potrzebne do Sfermentowanego Pająka to brązowe grzyby, szklane butelki i piasek. Po jego zakończeniu otrzymasz miksturę, która zmniejsza obrażenia od ataku o 0,5. Jednak mikstura ta powinna być używana tylko przez graczy, którzy są w niebezpiecznej sytuacji.

Aby wykonać Miksturę Słabości, potrzebujesz trzech przedmiotów: Fermented spider eye, blaze powder oraz fermented spider eye. Po zebraniu tych składników, będziesz musiał wykonać podstawkę do warzenia i napełnić butelkę wodą. Następnie możesz napełnić butelkę różnymi płynami. Jeśli chcesz stworzyć mocniejszą Miksturę, możesz połączyć kilka modyfikatorów, aby uczynić ją jeszcze bardziej skuteczną.

Aby stworzyć Miksturę Słabości, potrzebujesz trzech kamieni brukowych, jednego Blaze Rod i Fermented Spider Eye. Składniki te możesz zdobyć, kładąc na stole rzemieślniczym Brown Mushroom i blok cukru. Kiedy już stworzysz Stół do warzenia, możesz dodać inne składniki do przepisu, takie jak kilka Sfermentowanych Pajęczych Oczu. Ta mikstura będzie działać przez minutę i 30 sekund, a jej działanie można przedłużyć dodając pył z czerwonego kamienia. W przeciwieństwie do większości mikstur, Mikstura Słabości jest bardziej popularna niż inne i nie wymaga wymyślnej podstawy.

Pluskwa Mikstura Słabości to kolejny przydatny przedmiot w Minecraft. Różni się on od zwykłej Mikstury Słabości, ponieważ może leczyć wieśniaków zombie. Połącz je w jedną i wlej do Brewing Stand. Mieszanka powinna wywołać dźwięk rozprysku, a gdy użyjesz jej na zombie, wyleczy je. Jest to najpotężniejsza mikstura osłabienia w Minecraft, więc upewnij się, że masz jedną ze sobą, gdy odwiedzasz zombie wieśniaków.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top