Jak oddać samochód

Istnieje kilka wskazówek, które należy wiedzieć o tym, jak dokonać darowizny samochodu, w tym znaczenie przeniesienia tytułu własności pojazdu. Niektóre organizacje preferują pozostawienie pustej linii na tytule własności, aby ułatwić proces, ale może to postawić Cię w sytuacji, w której będziesz odpowiedzialny za wszelkie bilety parkingowe lub wypadki. Upewnij się, że zachowałeś kopię dokumentów transferowych i zabierz swój samochód do licencjonowanego serwisu holowniczego w celu oddania.

Donowanie samochodu na cele charytatywne to świetny sposób na pozbycie się niechcianego pojazdu. Organizacja charytatywna może wykorzystać samochód, sprzedać go potrzebującej osobie, wystawić na aukcję za pieniądze lub zezłomować go na części. Jeśli chcesz skorzystać z odliczeń podatkowych za darowiznę, nie musisz się martwić o prowadzenie samochodu; organizacje charytatywne chętniej przyjmują pojazdy w dobrym stanie technicznym.

Wiele organizacji charytatywnych odbierze twój samochód za darmo, jeśli poprawnie wypełnisz formalności. Oddanie samochodu daje również możliwość odliczenia podatkowego. Pieniądze, które zaoszczędzisz nie sprzedając go, są wykorzystywane na cele charytatywne, które pomagają dzieciom. Możesz również przekazać samochód na rzecz organizacji Disabled American Veterans lub Make-A-Wish Foundation i nadal uzyskać odliczenie podatkowe za przekazaną kwotę.

Jeśli jesteś zainteresowany przekazaniem samochodu, sprawdź listę organizacji charytatywnych wymienionych na stronie CharityWatch. Rejestr ten zweryfikował, że organizacje charytatywne są zgodne z prawem i zapewniają odliczenia podatkowe dla tych, którzy przekazują swoje samochody. Organizacją charytatywną, która oferuje najlepsze oferty darowizn samochodowych w Nowym Jorku jest Goodwill Car Donations. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz skontaktować się z Car Donation Network już dziś, wypełniając formularz na dole tej strony.

Darowanie samochodu do KPBS to świetny sposób na wsparcie lokalnej społeczności, a wiele programów oferuje nawet zachęty, takie jak darmowe wakacje, duże bony upominkowe lub inne wspaniałe nagrody. Zanim jednak oddasz swój pojazd, upewnij się, że sprawdziłeś rekord organizacji charytatywnej w CharityWatch lub podobnych bazach danych. Pamiętaj, że oddanie samochodu jest najlepszym sposobem na zmaksymalizowanie kwoty pieniędzy, którą przekazujesz organizacji charytatywnej, jednocześnie minimalizując swoje zobowiązania podatkowe.

Jeśli twój pojazd jest wart więcej niż 500 dolarów, możesz ubiegać się o odliczenie w swoim zeznaniu podatkowym. Wartość pojazdu jest określana przez dochód brutto uzyskany z jego sprzedaży. Otrzymasz formularz IRS 1098-C w ciągu 30 dni od sprzedaży. Na tym kwicie podatkowym będzie podana kwota otrzymanych wpływów oraz godziwa wartość rynkowa pojazdu. Jeśli pojazd zostanie sprzedany za więcej niż $500, możesz ubiegać się o pełną cenę sprzedaży.

Jeśli planujesz przekazać samochód na cele charytatywne, ważne jest, aby uzyskać oficjalną wycenę. Wiele organizacji charytatywnych będzie sprzedawać samochody, które przyjmują. Uzyskując ocenę, możesz odpisać ostateczną cenę sprzedaży na swoim zeznaniu podatkowym. Ponadto, będziesz chciał zachować dokumentację, w przypadku audytu. Oddanie samochodu do organizacji non-profit to świetny sposób, aby pomóc społeczności. Więc oddaj samochód na cele charytatywne już dziś!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top